Aktualności

 • Zaproszenie na nabożeństwo o spokój duszy o. Mikołaj Szebelana

  Czas nieubłaganie płynie. Wydaje się, że nie tak dawno żegnaliśmy naszego pierwszego proboszcza ks. mitrata Mikołaja Szebelana, a tymczasem już wkrótce będzie rocznica jego przejścia do życia wiecznego.

  Więcej...
 • List wielkopostny Jego Eminencji metropolity Sawy

  Czcigodni Ojcowie, Mnisi i Mniszki, Bracia i Siostry!

  „Objawił się nam czas cnót. Sędzia stoi w drzwiach, nie smućmy się, rozpocznijmy post, okażmy łzy rozrzewnienia i miłosierdzie, wołając: zgrzeszyliśmy więcej, niż jest piasku morskiego, przebacz nam wszystkim, Wyzwolicielu, abyśmy otrzymali niezniszczalną nagrodę” (Prosomion. Chwała, ton 4 – tydzień seropustny).

  Więcej...
 • Święto Jordanu

  Dziś obrzęd święcenia wody - Święto Jordanu. To piąte w kolejności z dwunastu największych świąt prawosławnych - Chrzest Pański na pamiątkę Chrztu Jezusa Chrystusa w Jordanie.

  Więcej...
 • Harmonogram święcenia domów

  Niedziela 19.I.2020 – od godz.1200 ulice Jesionowa, Polna, Cicha

  Poniedziałek 20.I.2020 – od godz. 1100 ulice Szkolna i Łąkowa

  Wtorek 21.I.2020 – od godz. 900 ulica Lipowa

  Środa 22.I.2020 – od godz. 900 Siemieniakowszczyzna, Borowe, Babia Góra

  Czwartek 23.I.2020 – od godz. 900 Pasieki, Pręty, Prorez, Osowe

  Piątek 24.I.2020 – od godz. 900 Chaminoje, Połamie, Tarnopol

  Więcej...
 • Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

  Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia poświęcony jest Przenajświętszej Bogurodzicy i nosi nazwę „synaksa”, co oznacza zgromadzenie ku jej czci. W Cerkwi jest odprawiana liturgia św. Jana Złotoustego.

  Więcej...
 • Rekolekcje duchowieństwa dekanatu hajnowskiego

  W dniu 11 grudnia br. z błogosławieństwa Jago Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w Parafii Prawosławnej pw. Św. Wlkm. Jerzego w Siemianówce, odbyły się rekolekcje duchowieństwa Dekanatu Hajnowskiego Diecezji Warszawsko – Bielskiej.

  Więcej...
 • Autokarowa pielgrzymka do Monasteru w Sakach

  W dniu dzisiejszym dwudziestu siedmiu naszych parafian odbyło jednodniową autokarową pielgrzymkę do Monasteru św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach na Święto ku czci św. Dymitra.

  Więcej...
 • Komunikat Kancelarii Św. Soboru Biskupów

  W dniu 29 października 2019 roku pod przewodnictwem Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski odbył się Święty Sobór Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

  Więcej...
 • Nabożeństwa w dniu 2 listopada

  W dniu 2 listopada 2019 r. Rodzicielskaja Pominalnaja Subota. Św. Liturgia w Cerkwi w Siemianówce o godz. 9.00. Po Liturgii panichida.

  W dniu 2 listopada 2019 r. od godz. 13.00 święcimy groby na cmentarzu w Siemianówce.

  Więcej...
 • Zaproszenie na pielgrzymkę do Monasteru w Sakach

  W dniu 8 listopada 2019 r. (piątek) Parafia Prawosławna w Siemianówce organizuje jednodniową autokarową pielgrzymkę do Monasteru św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach na Święto ku czci św. Dymitra.

  Zapisać się na pielgrzymkę można u starosty w cerkwi w dniu 2 i 3 listopada lub telefonicznie u proboszcza o. Walerego (tel. 696 064 991).

  Szczegóły związane z wyjazdem będą podane w późniejszym terminie.

  Więcej...
Script logo