Aktualności

 • Święto zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy

  Zaśnięcie Bogarodzicy jest ostatnim w roku liturgicznym świętem cerkiewnym z liczby dwunastu. To święto nieruchome obchodzone 28/15 sierpnia.

  Więcej...
 • Pielgrzymka do Poczajewa

  W dniach 11-14 sierpnia 2019 r. odbyła się pielgrzymka do Poczajewskiej Ławry na Ukrainie, która wyruszyła z Cerkwi Świętego Jerzego z Siemianówki. Pielgrzymkę zorganizował proboszcz o. Walery Piotrowski wraz z matuszką Barbarą. W pielgrzymce uczestniczyło 47 pątników. Pielgrzymkę rozpoczęto molebniem dla podróżujących.

  Więcej...
 • Pantelejmon 2019

  W dniu 9 sierpnia Parafia Prawosławna w Siemianówce świętowała pamięć Św. Wielikomuczennika Panteleimona, patrona Cerkwi cmentarnej.

  Więcej...
 • Pierwsza niedziela po Pięćdziesiątnicy

  Ta niedziela zwie się w naszej Cerkwi Niedzielą Wszystkich Świętych. Święto ku czci wszystkich świętych jest uwieńczeniem wszystkich trzech wielkich świąt, poczynając od „Zmartwychwstania Chrystusa”, przez Jego „Wniebowstąpienie” i „Zesłanie Ducha Świętego”.

   

  Więcej...
 • Pięćdziesiątnica

  Dziś świętujemy Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów. W Cerkwi upamiętnia się je trzema dniami świątecznymi, a podczas głównego nabożeństwa wierni oraz duchowni po raz pierwszy od Wielkanocy klękają i oddają pokłony Bogu.

  Więcej...
 • Sobota Rodzicielska

  Sobota Rodzicielska to sobota przed świętem Trójcy Świętej - wspomnienie zmarłych. W dniu dzisiejszym wznosiliśmy modlitwy za dusze wszystkich zmarłych w prawdziwej wierze, nadziei zmartwychwstania i życia wiecznego naszych bliskich.

  Więcej...
 • 50-lecie pożycia małżeńskiego

  Po nabożeństwie Wniebowstąpienia Pańskiego odbyła się molebeń z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Marii i Włodzimierza Pawluczuków.

  Więcej...
 • Obchody Wniebowstąpienia Pańskiego

  W tym roku w dniu 6 czerwca przypada Prazdnik Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej cerkwi odbyło się uroczyste nabożeństwo.

  Więcej...
 • Święto patrona cerkwi

  W dniu 06.05.2019 r. parafia Prawosławna w Siemianówce obchodziła dzień Patrona swojej Cerkwi Św. Jerzego Zwycięzcy (Pobiedonosca).

  Więcej...
 • Tydzień po święcie Zmartwychwstania Pańskiego

  Minął tydzień od święta Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie tradycyjnie spotykamy się na cmentarzu, by wspominać swoich bliskich i dzielić się z nimi radością Zmartwychwstania, a na grobach symbolicznie zapalamy znicze i kładziemy kolorowe jajka, będące symbolem życia. W sobotę oraz w Niedzielę Antypaschy (zwaną także Niedzielą Przewodnią lub najprościej Prowady), odbyły się nabożeństwa w kaplicy cmentarnej połączone ze święceniem grobów.

  Więcej...
Script logo