Aktualności

 • Pięćdziesiątnica

  Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów to wydarzenie uważane za początek Kościoła. W Cerkwi upamiętnia się je trzema dniami świątecznymi, a podczas głównego nabożeństwa wierni oraz duchowni po raz pierwszy od Wielkanocy klękają i oddają pokłony Bogu. Tak też się odbywało w naszej cerkwi - w pierwszy z trzech dni świątecznych (używa się też takich określeń jak Siomucha i Trójca).

  Więcej...
 • Święto patrona cerkwi

  W dniu 06.05.2020 r. parafia Prawosławna w Siemianówce obchodziła dzień Patrona swojej Cerkwi Św. Jerzego Zwycięzcy (Pobiedonosca).

  Więcej...
 • List paschalny Świętego Soboru Biskupów

  List paschalny Soboru Biskupów Świętej Polskiej Autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej do Czcigodnego Duchowieństwa, Świątobliwych Mnichów i Mniszek oraz wszystkich Boga miłujących Wiernych

  Więcej...
 • Koszyczek Wielkanocny dotarł do nas

  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w dniu dzisiejszym Akcja Koszyczek Wielkanocny 2020 zawitał do Siemianówki i dzięki Fundacji Hagia Marina, wspartej przez wielu wspaniałych sponsorów, koszyczek z produktami na świąteczne śniadanie trafił do potrzebujących z naszej parafii.

  Więcej...
 • Akcja koszyczek 2020

  Akcja koszyczek 2020 zawita również do Siemianówki. Dzięki pięknej inicjatywie Fundacji Hagia Marina, wspartej przez wielu wspaniałych sponsorów, koszyczek z produktami na świąteczne śniadanie trafi również do potrzebujących z naszej parafii.

  Więcej...
 • Odezwa Biskupa Hajnowskiego Pawła

  Wobec rozprzestrzeniającego się koronawirusa oraz wprowadzonych, w dniu 25-03-2020 r. nowych zasad bezpieczeństwa, związanych z obowiązującym w Polsce stanem epidemii. Jego Ekscelencja, Najprzewielebniejszy Paweł, Biskup Hajnowski zwraca się do wiernych ze słowami arcypasterskiej odezwy.

  Więcej...
 • Komunikat Soboru Biskupów ws. epidemii koronawirusa

  W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego koronawirusem w naszym kraju i pandemią na świecie, Święty Sobór Biskupów Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego zaniepokojony zaistniałą sytuacją, zwraca się do wiernych naszej Cerkwi z wezwaniem do czujności i odpowiedzialności w codziennym życiu i apeluje o usilne modlitwy do Pana Życia – Jezusa Chrystusa o ustanie epidemii i zdrowie wszystkich chorych, jak również tych, którzy niosą im pomoc – lekarzy i całego personelu medycznego.

  Więcej...
 • Rocznica śmierci ks. Szebelana

  W dniu 14 marca 2020 r. w naszej cerkwi, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Grzegorza Biskupa Bielskiego, odprawiono Świętą Liturgię za duszę byłego proboszcza śp. ks. Mikołaja Szebelana.

  Więcej...
 • Zaproszenie na nabożeństwo o spokój duszy o. Mikołaj Szebelana

  Czas nieubłaganie płynie. Wydaje się, że nie tak dawno żegnaliśmy naszego pierwszego proboszcza ks. mitrata Mikołaja Szebelana, a tymczasem już wkrótce będzie rocznica jego przejścia do życia wiecznego.

  Więcej...
 • List wielkopostny Jego Eminencji metropolity Sawy

  Czcigodni Ojcowie, Mnisi i Mniszki, Bracia i Siostry!

  „Objawił się nam czas cnót. Sędzia stoi w drzwiach, nie smućmy się, rozpocznijmy post, okażmy łzy rozrzewnienia i miłosierdzie, wołając: zgrzeszyliśmy więcej, niż jest piasku morskiego, przebacz nam wszystkim, Wyzwolicielu, abyśmy otrzymali niezniszczalną nagrodę” (Prosomion. Chwała, ton 4 – tydzień seropustny).

  Więcej...
Script logo