Aktualności

 • Wybory uzupełniające do komisji rewizyjnej

  W dniu dzisiejszym odbyły się wybory uzupełniające do składu komisji rewizyjnej. Zebraniu przewodniczył dziekan hajnowski ks. mitrat Michał Niegierewicz. 

  Więcej...
 • Święto Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy (Pokrow)

  W dniu dzisiejszym uroczyście obchodziliśmy święto Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy (Pokrow, Pokrowa). Jest to jesienne święto ustanowione na pamiątkę cudownego objawienia się Bogurodzicy świętemu Andrzejowi i jego uczniowi Epifaniuszowi w X. wieku w świątyni w Błachernach, w Konstantynopolu, gdzie przechowywana była szata Matki Bożej.

  Więcej...
 • Narodzenie Przenajświętszej Bogurodzicy

  W dniu dzisiejszym świętujemy uroczyście Narodzenie Przenajświętszej Bogurodzicy - w ludowej tradycji dzisiejsze święto nazywane jest Preczysta i kończy okres sprzątania pól po żniwach, a zaczyna czas orki i siewu.

  Więcej...
 • Sukces naszego chóru

  Wielka radość. Chór Parafii Prawosławnej Św. Wlkm. Jerzego w Siemianówce pod dyrekcją ks. Walerego Piotrowskiego zajął III miejsce w kategorii chórów parafialnych wiejskich w ramach 40. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

  Więcej...
 • Nasz chór na Hajnowskich Dniach Muzyki Cerkiewnej

  W dniu dzisiejszym, w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce, odbywa się I Dzień Przesłuchań Konkursowych w ramach 40 Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

  Jako pierwszy chór wystąpił nasz chór - Chór Parafii Prawosławnej Św. Jerzego Zwycięzcy w Siemianówce.

  Więcej...
 • Święto ścięcia głowy św. Jana Chrzciciela

  W dniu dzisiejszym, tj. 11 września, Cerkiew wspomina ścięcie głowy św. Jana Chrzciciela. Dla podkreślenia znaczenia tego wydarzenia i wyrażenie smutku z powodu śmierci proroka, ustanowiono wielkie święto i ścisły post. W naszej parafii praktykuje się w tym dniu nabożeństwo w kaplicy cmentarnej i święcenie grobów.

  Więcej...
 • Zaśnięcie Przenajświętszej Bogurodzicy

  Zaśnięcie Bogurodzicy, Zaśnięcie Matki Bożej, Zaśnięcie Marii Panny – ostatnie w roku liturgicznym prawosławne święto z dwunastu wielkich świąt Kościoła prawosławnego. To święto nieruchome obchodzone 28 sierpnia.

  Więcej...
 • Przemienienie Pańskie

  Przemienienie Pańskie należy do 12 głównych świąt prawosławnych. Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem (Мk 9, 2-4).

  Więcej...
 • Pantelejmon 2021

  W dniu 9 sierpnia Parafia Prawosławna w Siemianówce świętowała pamięć Św. Wielkomęczennika Pantelejmona, patrona Cerkwi cmentarnej.

  Więcej...
 • Wszystkich Świętych

  Dziś I Niedziela po Pięćdziesiątnicy, inaczej zwana w naszej Cerkwi Niedzielą Wszystkich Świętych. Święto ku czci wszystkich świętych jest uwieńczeniem wszystkich trzech wielkich świąt, poczynając od „Zmartwychwstania Chrystusa”, przez Jego „Wniebowstąpienie” i „Zesłanie Ducha Świętego”.

  Więcej...
Script logo