Konferencja matuszek

16 czerwca 2022r. w parafii p.w. Św. Jerzego w Siemianówce odbyło się doroczne spotkanie Matuszek Diecezji Warszawsko-Bielskiej. Każdego roku małżonki kapłanów spotykają się w różnych parafiach diecezji, aby zgłębić wiedzę teologiczną, dyskutować, wymieniać doświadczenia oraz miło spędzić ze sobą czas.

Spotkanie rozpoczęło się Świętą Liturgią, której przewodniczył biskup hajnowski Paweł w asyście przybyłego duchowieństwa, a w ołtarzu modlił się Jego Eminencja Wielce Błogosławiony Sawa Metropolita Warszawski i całej Polski oraz biskup siemiatycki Warsonofiusz.

Temat tegorocznego spotkania brzmiał „Św. Eucharystia – sakrament sakramentów”. Otwierając spotkanie Jego Eminencja wprowadził słuchaczki w jego tematykę. Po słowach arcypasterza nadszedł czas na referaty, które przygotowały Matuszki: Elżbieta Nielipińska z Plosek, Monika Trochimczuk z Bielska Podlaskiego i Małgorzata Jurczuk z Hajnówki.

Wspólnemu posiłkowi, wieńczącemu spotkanie towarzyszył występ zespołu „Kalinkaʺ z Gródka. Atrakcją dla Matuszek był rejs motorówką po zalewie Siemianówka.

Foto:Jerzy Szymaniuk

Script logo