Aktualności

 • Ślub parafianki

  Z każdym rokiem w parafii odbywa się coraz mniej chrztów i ślubów, a coraz więcej pogrzebów. Dzień 3 lutego 2008 r. był w parafii dniem radosnym, ponieważ proboszcz o. Mikołaj Szebelan, wraz z o. Anatolem Szymaniukiem z Parafii Św. Pantelejmona w Zaściankach, udzielili ślubu, czyli sakramentu małżeństwa.

  Więcej...
 • Chrzest Pański

  W dniu 19 stycznia 2008 r. (6 stycznia 2008 r. wg kalendarza juliańskiego) obchodzone było jedno z dwunastu największych świąt - Chrzest Pański. "Nosi też nazwę Teofanii (Epifanii) czyli Objawienie Pańskiego, bowiem z zdarzeniu tym przejawiło się uczestnictwo wszystkich Trzech Osób Świętej Trójcy.

  Więcej...
 • Pasterka 2008

  W nocy z 6 na 7 stycznia 2008 r. (24/25 grudnia 2007 r. wg kalendarza juliańskiego) odbyła się Pasterka w cerkwi św. Jerzego.

  Więcej...
 • Spotkanie młodych

  W dniach 11-12 sierpnia 2007 r. Fundacja Ostrogskiego (wydawca Przeglądu Prawosławnego), zorganizowała Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Siemianówce spotkanie młodych ludzi pod hasłem słów Leona Tarasewicza: "Bez korzeni nie ma kwiatów". Fundacja wychodziła z założenia, że człowiek nie zakwitnie dla swojej kultury ani kultury wogóle, jeśli nie będzie pielęgnował własnych korzeni.

  Więcej...
 • Pantelejmon 2007

  Dnia 9 sierpnia 2007 r. odbyło się nabożeństwo w cerkwi cmentarnej p.w. Św. Wielkomęczennika Pantelejmona. Ze wzdlędu na deszczową pogodę nie odbył się tzw. "Krestnyj chod".

  Więcej...
Script logo