Aktualności

 • Antypascha na grobach bliskich

  15 kwietnia, tydzień po święcie Zmartwychwstania Pańskiego, W Niedzielę Antypaschy (zwaną też Przewodnią), spotykamy się na cmentarzu i cerkwi cmentarnej, by wspomnieć swoich bliskich. Wspominając tych, którzy odeszli, dzielimy się z nimi radością Zmartwychwstania, a na grobach prócz zniczy kładziemy także kolorowe jajka, będące symbolem życia.

  Więcej...
 • Nowy adres i strona naszej parafii

  W dniu 17 luty 2018 r. opublikowano nową stronę naszej parafii na bezpiecznym adresie (z certyfikatem SSL) - https://cerkiew-siemianowka.eu/

  Więcej...
 • Nowe informacje o cerkwi w Siemianówce

  Łukasz Birycki odnalazł kolejną ciekawostkę historyczną, która pozwala inaczej patrzeć na naszą cerkiew.

  Więcej...
 • Zmarł ks. archidiakon Włodzimierz Trusiewicz

  Dnia 6 listopada 2017 roku, w godzinach rannych, po ciężki chorobie zmarł ks. archidiakon Włodzimierz Trusiewicz.

  Więcej...
 • Pantelejmon 2017

  9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. Wielkomęczennika i Uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej.

  Więcej...
 • Jurie - święto parafialne w Siemianówce

  Tradycyjnie, 6 maja, w dzień wspomnienia Św. Wlkm. Jerzego, wierni naszej parafii tłumnie przybyli do świątyni, by w okresie Paschy Chrystusowej przeżyć miejscową - małą Paschę i wspomnieć patrona swojej cerkwi.

  Więcej...
 • Jubileusz 60-lecia kapłaństwa o. Mikołaja Szebelana

  Dzień 4 listopada 2016 r. i przypadające w tym dniu wspomnienie przez Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej, to wyczekiwane od wielu tygodni święto w Parafii Prawosławnej św. Jerzego Zwycięzcy w Siemianówce. W tym dniu proboszcz parafii - o. mitrat Mikołaj Szebelan, obchodził jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich. Dokładnie sześć dekad temu, w metropolitarnym soborze św. równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie, o. Mikołaj przyjął z rąk metropolity Warszawskiego i całej Polski Makarego sakrament kapłaństwa.

  Więcej...
 • Pantelejmon 2016

  9 sierpnia w parafii św. Jerzego w Siemianówce odbyły się uroczystości ku czci św. Wielkomęczennika i Uzdrowiciela Pantelejmona - patrona cerkwi cmentarnej.

  Więcej...
 • Jurie 2016

  6 maja Cerkiew czci pamięć św. wielkiego męczennika Jerzego Zwycięzcy - patrona parafii w Siemianówce. Obchody święta rozpoczęły się 5 maja całonocnym czuwaniem, podczas którego poświęcona została nowa ikona patrona parafii. W dzień święta, rano celebrowano akatyst do św. Jerzego.

  Więcej...
 • Pantelejmon 2015

  9 sierpnia 2015 r. odbyło się nabożeństwo w cerkwi cmentarnej p.w. Św. Wielkomęczennika Pantelejmona.

  Więcej...
Script logo