Aktualności

 • Wszystkich Świętych

  I Niedziela po Pięćdziesiątnicy, inaczej zwana w Cerkwi Niedzielą Wszystkich Świętych. Święto ku czci wszystkich świętych jest uwieńczeniem wszystkich trzech wielkich świąt, poczynając od „Zmartwychwstania Chrystusa”, przez Jego „Wniebowstąpienie” i „Zesłanie Ducha Świętego”.

  Dziś też poświęciliśmy zioła, a na zakończenie była świąteczna procesja wokół świątyni.

  Więcej...
 • Nasz chór zdobył II miejsce

  W grupie chórów parafialnych wiejskich pierwszego miejsca nie przyznano, a drugie zdobył chór parafii prawosławnej pod wezwaniem św. Wielkomęczennika Jerzego Zwycięzcy z Siemianówki.

  Więcej...
 • Nas chór na 42. Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej

  W dniu dzisiejszym nasz chór wystąpił na 42. Międzynarodowym Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Efekty poznamy w najbliższym jutro.

  Więcej...
 • Św. Wielkomęczennika Jerzego

  Dziś nasza parafia uroczyście wspominała pamięć patrona cerkwi Św. Wielkomęczennika Jerzego.

  Więcej...
 • Niedziela Antypaschy - Prowady

  Dziś, tydzień po święcie Zmartwychwstania Pańskiego, w Niedzielę Antypaschy, zwanej też Przewodnią (Prowady), spotkaliśmy się na cmentarzu i cerkwi cmentarnej, by wspominać swoich bliskich, którzy odeszli. Uczestniczyliśmy w nabożeństwie połączonym ze święceniem grobów.

  Więcej...
 • Wielkanocny Poniedziałek

  Christos Woskresie! W wielkanocny poniedziałek po nabożeństwie wierni odwiedzają najbliższe rodziny. Pięknym starym zwyczajem było obdarowywanie - szczególnie dzieci - zdobionymi jajkami i słodyczami, zwanymi "wałaczuobnikami" lub "wałaczuobne".

  Więcej...
 • Wielkanoc 2023

  Christos Woskresie! Dziś obchodzimy Wielkanoc. W nocy w cerkwi sprawowane były kolejno – nabożeństwo północy (połunocznica), jutrznia paschalna (zautrennia paschalna) oraz paschalna Liturgia św. Jana Złotoustego.

  Więcej...
 • List Paschalny

  List Paschalny Świętego Soboru Biskupów Świętej Polskiej Autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej do Czcigodnego Duchowieństwa, Boga miłujących Mnichów i Mniszek oraz Wszystkich Wiernych Świętej Cerkwi Prawosławnej.

  Więcej...
 • Wielka Sobota

  Święcenie pokarmów i odwiedzanie Grobu Pańskiego to główne wydarzenia Wielkiej Soboty.

  Więcej...
 • Wielki Piątek

  Dziś, w Wielki Piątek, wspominamy śmierć Chrystusa na krzyżu, dlatego też nie była sprawowana Liturgia, natomiast po południu celebrowane było nabożeństwo wieczorne, poświęcone pamięci śmierci i zdjęcia z krzyża Jezusa Chrystusa.

  Więcej...
Script logo